Hakkımızda

Doğallığın ve Kalitenin Markası: Asya Lavaş

2002 yılında 50 m2’lik alanda dört kişilik bir ekip tarafından kurulan firma, odun ateşinde köy usulü tandır lavaş üretimiyle faaliyetlerine başladı. Asya Lavaş olarak, 2007 itibari le 2023’e kadar Avcılar’da faaliyet gösterdik. 2023 yılının sonunda Büyükçekmece Kumburgaz’da 2000 m2’lik üretim tesisimize geçmiş bulunmaktayız.  Bugün, 30’dan fazla uzman personeli ile sektörün tanınmış markaları arasında yer almaktadır.

İstanbul Büyükçekmece Kumburgaz’da bulunan 2000 m2’lik modern tesisinde faaliyet gösteren Asya Lavaş, tam otomatik makine sistemlerinde lavaş ekmeği pişirilir. Ürün yelpazesi arasında “Döner lavaşı, Tantuni lavaşı, Çiğköfte lavaşı ve müşteri talebine göre ebat ve gramajda lavaş üretimi yapmaktadır.

Türkiye’nin her yerine hizmet vermenin yanı sıra Avrupa’nın çeşitli ülkelerine de ihracat yapan firma, gıda üretim ve sağlığı standartlarına tam uyum sağlamaktadır. İhracat yaptığı ülkeler arasında Almanya, Fransa ve Hollanda bulunmaktadır. 10 araçlık filosu ile hizmet vererek İstanbul içi müşterilerine sevkiyat yapmaktadır. İstanbul dışı müşterilerine otogar, otobüs ve kargo şirketleri ile  yurt dışı müşterilerine ise frigo araçlarla gönderim sağlamaktadır.

Asya Lavaş’ın temel müşteri kitlesi arasında lokantalar, restoranlar, oteller, çiğköfte zincir firmaları, dönerciler, tantuniciler, dürümcüler, marketler, mezeciler, catering firmaları, okul kantinleri, sosyal tesisler ve eğitim kuruluşları bulunmaktadır. Firmamızın öncelikleri arasında müşteri memnuniyeti, lavaş ekmeğimizin  kalitesi ve hijyen standartları yer almaktadır.

Konya’dan özel olarak temin edilen birinci sınıf unu, üretim tesisinde tüm elemelerden geçirerek üretim yapan Asya Lavaş, ürünlerini tamamen otomatik ileri teknoloji makinelerde hijyenik bir şekilde ambalajlamakta ve her geçen gün kendini geliştirmektedir.